• Ноутбуки
  • Ігрові ПК
  • Монітори
  • Навушники
  • Клавіатури
  • Миші
  • Комплектуючі

Огляд материнської плати MSI MPG Z690 Edge WIFI DDR4: Доступне щастя для ентузіастів?

Ігрові материнські плати, Огляди Тра 26, 2022
MSI MPG Z690 Edge WIFI DDR4 Motherboard Review: Affordable Enthusiast Bliss?

Якщо ви шукаєте багату на функціональні можливості плату Z690, не платячи за флагманські ціни, MSI MPG Edge WIFI DDR4 – дуже хороший варіант. Хоча вона не має підтримки PCIe 5.0 M.2 або DDR5, ви отримуєте чотири гнізда M.2 зі зручними затискачами, аудіокодек преміум-класу і потужні 75A SPS MOSFET.

Плюси

  • Аудіо рішення преміум-класу
  • Чотири розетки M.2 з затискачами EZ
  • Можлива подача електроенергії

Мінуси

  • Привабливий зовнішній вигляд не для всіх
  • «Тільки» Wi-Fi 6

MSI Z690 Edge WIFI DDR4 відноситься до лінійки материнських плат MPG, що знаходиться в середині стеку продуктів компанії. Хоча у неї, можливо, немає всіх “дзвіночків і свистків”, які є у деяких high-end плат класу MEG, всі плати лінійки MPG (і Edge WIFI) добре оснащені та готові до будь-яких процесорів Alder Lake, включаючи наш тестовий чіп i9- 12900K.

Z690 Edge WIFI DDR4 знаходиться в нижній частині серії MPG, над нею розташовуються розглянуті нами Z690 Force WIFI і Z690 Carbon WIFI/Carbon EK X. Плата включає потужну систему живлення, великий обсяг пам’яті (включаючи чотири роз’єми M.2 і шість портів SATA ), першокласні аудіо- та мережеві рішення, швидке підключення USB та цікавий, але гарний зовнішній вигляд. Тут не так багато того, що не подобається, і це не суб’єктивно. Якщо ви хочете використати найновішу оперативну пам’ять (і заплатити за неї набагато більше), є варіант Z690 Edge WIFI DDR5.

Тестована продуктивність нашого Z690 Edge WIFI DDR4 була гарною за всіма параметрами, але особливо у нашому пакеті Procyon/MS Office, де вона показала одні з найвищих значень. Різниця між DDR4 та DDR5 очевидна у тестах стиснення 7Zip та бенчмарках x264, але плата добре конкурує з іншими моделями DDR4, які ми тестували.

Тестування продуктивності в іграх також було бездоганним. Загалом ви навряд чи помітите різницю між цією платою та іншими, які ми тестували.

Давайте розглянемо характеристики та продуктивність MSI MPG Z690 Edge WIFI DDR4 більш докладно та подивимося, чи є у цієї материнської плати шанс потрапити до нашого списку кращих материнських плат. Але перш ніж ми це зробимо, наведемо повні характеристики плати безпосередньо від MSI:

Технічні характеристики: MSI MPG Z690 Edge WIFI DDR4

РозеткаLGA1700
ЧипсетZ690
Форм-факторATX
Регулятор напруги18 фаз (16x 75A MOSFET для Vcore)
Відеопорти(1) HDMI (v2.1)
(1) DisplayPort (v1.4)
USB порти(1) USB 3.2 Gen 2×2 Type-C (20 Гбіт/с)
(5) USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с)
(2) USB 2.0 (480 Мбіт/с)
Мережні роз’єми(1) 2,5 GbE
Аудіо роз’єми(5) Аналоговий + SPDIF
Застарілі порти/роз’єми✗
Інші порти/роз’єм✗
PCIe x16(1) версії 5.0 (x16)
(2) версії 3.0 (x4)
PCIe x8✗
PCIe x4✗
PCIe x1(1) версії 3.0 (x1)
CrossFire/SLI✗
Слоти DIMM(4) DDR4 5200+(OC), ємність 128 ГБ
Слоти M.2(1) PCIe 4.0 x4 (64 Гбіт/с), PCIe (до 110 мм)
(1) PCIe 4.0 x4 (64 Гбіт/с), PCIe (до 80 мм)
(1) PCIe 4.0 x4 (64 Гбіт/с), PCIe/SATA (до 80 мм)
(1) PCIe 4.0 x4 (64 Гбіт/с), PCIe/SATA (до 80 мм)
Підтримує RAID 0/1/5/10
U.2 Порти✗
Порти SATA(6) SATA3 6 Гбіт/с (підтримує RAID 0/1/10)
USB-роз’єми(1) USB v3.2 Gen 2, Type-C (10 Гбіт/с)
(1) USB v3.2 Gen 1 (5 Гбіт/с)
Роз’єми вентилятора/насоси(8) 4-контактний (процесор, система, водяний насос)
(8) 4-контактний (процесор, система, водяний насос)(3) aRGB Gen 2 (3-контактний)
(1) AURA RGB (4-контактний)
Панель діагностикиEZ Debug LED
Внутрішня кнопка/перемикач✗
Контролери SATAASMedia ASM1061
Контролер(и) EthernetIntel I225-V (2,5 Гбіт/с)
Wi-Fi / BluetoothIntel Wi-Fi 6 (2×2 ax, MU-MIMO, 2,4/5/6 ГГц, 160 МГц, BT 5.2)
USB контролери✗
HD Audio CodecRealtek ALC4080
DDL/DTS✗ / ✗
Гарантія3 роки

У коробку з MPG Z690 Edge WIFI DDR4 компанія MSI поклала стандартний набір аксесуарів: SATA-кабелі, USB-накопичувач з драйверами (приємний штрих за такої ціни) та багато іншого, що допоможе запустити вашу систему. Ось повний список того, що знаходиться в коробці з платою:

  • 2 кабелі SATA
  • Антена Wi-Fi
  • Посібник із швидкої установки
  • Затискачі EZ M.2
  • USB-накопичувач (драйвери)
  • Подовжувальний кабель від 1 до 2 світлодіодів RGB
  • Подовжувальний кабель для світлодіодів RainboRGB
  • Наклейки на кабель
  • Наклейки MPG
  • Бейдж для чохла
  • Викрутки
  • Щітка для чищення

Дизайн Z690 Edge WIFI

Якщо уважно подивитися на плату, ми побачимо чорну друковану плату, а також радіатори та кожухи, що покривають значну частину поверхні. Всі вони мають світліший чорний колір порівняно з платою. Матрична стилізація змушує плату виглядати зайнятою, як на мене. Є великі радіатори з великою кількістю вирізів та площею поверхні, які покривають VRM. Тут ми знаходимо перший елемент RGB: Дракон MSI підсвічується знизу, освітлюючи брендинг. Друга RGB-область, розташована під радіатором чіпсету, висвітлює нижню частину плати. В цілому, MPG Z690 Edge WIFI DDR4 виглядає непогано, хоча насичений дизайн може відлякати деяких збирачів.

Починаючи з верхньої половини плати ми отримуємо можливість ближче розглянути великі радіатори, з’єднані тепловими трубками для охолодження живлення. Зверху – насичені та барвисті RGB-лампи MSI dragon RGB, але не надто яскраві та пригнічені. Плата випромінює світіння, яке висвітлює внутрішню частину корпусу, але робить її центром уваги. Просто над радіаторами ми бачимо два 8-контактні роз’єми живлення EPS (один обов’язковий) для живлення процесора.

Пройшовши повз сокет, ми стикаємося з чотирма неармованими слотами DRAM, які фіксують оперативну пам’ять з обох кінців. MSI вказує підтримку на цій платі DDR4 до 5200 МГц (з одним модулем DIMM на канал і одним рангом) і ємність до 128 ГБ. Щодо швидкості пам’яті, ваш пробіг може бути різним, оскільки досягнення таких швидкостей залежить від комплекту пам’яті та IMC процесора. Під час тестування ми не зіткнулися з проблемами з нашими комплектами DDR4-3600 або DDR4-4000, і, крім того, у нас ще є запас за швидкістю.

Над слотами DRAM розташовані 4-контактні роз’єми вентиляторів та RGB-роз’єми. Тут розташовані роз’єми CPU_FAN1 і PUMP_FAN1, а також шість інших на платі – всього вісім. Всі роз’єми підтримують вентилятори з ШІМ- та DC-управлінням. CPU_FAN1 за замовчуванням має автоматичне керування та видає до 2A/24W. PUMP_FAN1 за замовчуванням працює в режимі ШІМ та видає до 3A/36W, а заголовки SYS_FAN1-6 за замовчуванням працюють у режимі постійного струму та видають 1A/12W. На платі є достатньо заголовків та потужності для підтримки вашої екосистеми охолодження. Ви можете керувати вентиляторами через BIOS та через програмне забезпечення MSI Center.

Поруч із роз’ємами для підключення вентиляторів CPU і PUMP знаходяться два роз’єми RGB. Тут є два 3-контактні роз’єми ARGB, а на нижньому краю плати – 4-контактний RGB і третій 3-контактний ARGB. Якщо RGB-підсвічування на платі недостатньо, використовуйте їх для підсвічування корпусу, а для управління світловим шоу – програмне забезпечення MSI Mystic Light.

Якщо подивитися вниз по правому краю плати, ми натрапимо на ще один 4-контактний роз’єм для підключення вентиляторів, світлодіодні індикатори налагодження EZ (при виникненні проблем у процесі POST проблемна область залишається підсвіченою), 24-контактний роз’єм ATX для живлення плати, 15-контактний порт USB 3.2 Gen1 (5 Гбіт/с) на передній панелі та порт USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с) Type-C на передній панелі.

MSI вказує VRM як 18-фазну систему, 16 фаз якої відведено під Vcore. Живлення надходить з 8-контактного роз’єму (роз’ємів) EPS на звичайний для даної платформи 20-канальний контролер Renesas RAA229131. Потім живлення надходить на 1675 А МОП-транзисторів Renesas SPS. Підрахунки на серветці показують, що на процесор подається 1200 А, що цілком достатньо для роботи з high-end i9-12900K, який ми використовуємо для тестування у стокове режимі та при розгоні з використанням зовнішнього охолодження. Коротше кажучи, не потужність стримуватиме вас, а охолодження. Це справедливо для більшості плат Z690.

Починаючи з лівої нижньої сторони, бачимо повністю відкриту аудіосекцію з кодеком Realtek ALC4080. З порівнянних (за ціною DDR4) плат ця плата Edge та Gigabyte Aero G – єдині, що використовують рішення поточного покоління. Хоча це не так важливо, оскільки кодек ALC1220 теж звучить добре, приємно бачити його застосування на платі, орієнтованій більше на бюджетний бік речей. Разом з кодеком ми спостерігаємо лінію поділу аудіосигналів, щоб тримати аудіобіти подалі від решти плати (пом’якшення електромагнітних перешкод), та кілька спеціальних аудіокришок під маркою Chemicon.

У центрі плати розташовані три повнорозмірні слоти PCIe, слот x1 та місце для чотирьох модулів M.2 під радіаторами. Почнемо зі слотів. Верхній слот (PCI_E1) отримує свої доріжки від процесора та працює на швидкостях до PCIe 5.0 x16. PCI_E3/E4 отримують пропускну здатність від чіпсету та працюють на швидкостях до PCIe 3.0 x4. Ця конфігурація підтримує технологію AMD Crossfire для тих, хто все ще використовує багатокарткові системи.

Навколо слотів PCIe розташовано чотири гнізда M.2. Верхній роз’єм, M2_1, підтримує до 110 мм PCIe-пристроїв та працює на швидкостях до PCIe 4.0 x4 (64 Гбіт/с). Другий роз’єм M2_2 підтримує до 80 мм PCIe-пристроїв зі швидкістю до PCIe 4.0 x4 (64 Гбіт/с). Два нижні гнізда, M2_3 та M2_4, підтримують модулі PCIe та SATA до 80 мм. Іншими словами, є безліч накопичувачів, включаючи M.2 з інтерфейсом SATA, який відсутній на деяких платах. Тут також варто відзначити, що MSI використовує кліпси EZ Latch M.2 для кріплення пристроїв, а не традиційні гвинти. Хоча ми не часто їх міняємо, з кліпсами все ж таки набагато простіше мати справу, ніж з гвинтами, які легко втратити в платі або в килимі.

Вздовж правого краю ми стикаємося із шістьма портами SATA. Чотири з них є рідними для плати/чіпсету (SATA5-8), а два інших, SATA A/B працюють через контролер ASMedia ASM1061. У специфікаціях та посібнику не згадується поділ доріжок, тому ви повинні мати можливість одночасно використовувати всі порти SATA та гнізда M.2. Якщо ви віддаєте перевагу RAID, порти SATA підтримують RAID0/1/10, а гнізда NVMe – RAID0/1/5/10.

У нижній частині розташовано кілька заголовків, включаючи порти USB та SATA, RGB тощо. Нижче наведено повний список усіх роз’ємів, розташованих у нижній частині плати:

  • Аудіо на передній панелі
  • 3-контактний роз’єм ARGB
  • 4-контактний RGB-роз’єм
  • роз’єм Thunderbolt
  • (3) 4-контактні роз’єми для вентиляторів
  • (2) роз’єм USB 2.0
  • 4-контактний колектор системного вентилятора
  • Світлодіодний перемикач
  • Заголовок TPM
  • Заголовок передньої панелі

Переходимо до задньої області введення/виводу, встановлена ​​пластина введення/виводу відповідає тематиці плати (чорна) з ярликами для кожного порту сірого кольору. Символ MPG нагадує вам, до якого сімейства брендів належить Edge.

Працюючи ліворуч, ми спочатку натикаємося на кнопку BIOS Flashback, що використовується для оновлення BIOS без процесора. Праворуч знаходяться два порти USB 2.0 та відеовиходи HDMI та DisplayPort. Далі червоним кольором виділено чотири порти USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с) (плюс один праворуч). Нижче за єдиний Type-A розташований порт Type-C 20 Гбіт/с, а порт 2,5 Гбіт/с – вище. Справа знаходяться роз’єми для підключення антени Wi-Fi 6 та 5 роз’ємів аналогового аудіо, плюс SPDIF.

Прошивка

Як і в інших конфігураціях MSI BIOS, ви починаєте з інформаційного режиму EZ Mode, який дозволяє редагувати деякі функції високого рівня, включаючи включення профілів XMP, регулювання швидкості вентиляторів та багато іншого. Зверху знаходиться інформаційне головне меню, а дві третини – це місце, де відбуваються налаштування.

Ви вибираєте потрібний розділ з лівого або правого боку, а докладна інформація відображається у центрі. Вам не доведеться копатися в кількох екранах, щоб дістатися опцій розгону, оскільки вони в основному знаходяться на головній сторінці. Деяке копання неминуче, але в цілому ми бачимо цей BIOS повним опцій і легким для читання та роботи.

Програмне забезпечення

Для програмного забезпечення в наш час актуальною темою є розміщення великої кількості функцій в одній програмі. MSI використовує цей підхід під назвою Dragon Center, що дозволяє завантажувати окремі аплети для додавання функціональності. Деякі з таких програм включають Mystic Light (управління RGB), LAN Manager, User Scenario (розгін, моніторинг та управління вентиляторами), Super Charger, MSI Companion (для запису ігор) та багато інших. Хоча оновлення повинні виправити це в майбутньому, варто зазначити, що ви не зможете розігнати систему з версією, яка була у мене. Але серйозні оверклокери в будь-якому разі захочуть виконувати свої налаштування у BIOS.

Тестова система / Порівняльні продукти

Станом на жовтень 2021 року ми оновили нашу тестову систему до 64-розрядної ОС Windows 11 з усіма встановленими оновленнями. Ми зберегли ту ж (відкриється в новій вкладці) відеокарту Asus TUF RTX 3070 (відкриється в новій вкладці) з наших попередніх тестових платформ, але оновили драйвер до версії 496.13. Крім того, було оновлено вибір ігор, як зазначено у таблиці нижче. Ми використовуємо останню версію BIOS материнської плати, яка не є бета-версією, якщо не зазначено інше. Ми використовували наступне обладнання:

Тестові компоненти системи

ЦПIntel Core i9-12900K
Пам’ятьKingston Fury DDR5 5200 CL40 (9KF552C40BBK2-32)
GSkill Trident Z DDR5 5600 CL36 (F5-5600U3636C16GX2-TZ5RK)
ADATA XPG DDR5 6000 CL40 (AX5U6000C4016G-FCLARBK)
Графічний процесорAsus TUF RTX 3070
ОхолодженняMSI MEG Coreliquid S360
Блок живленняEVGA Supernova 850W P6
Програмне забезпеченняWindows 11 64-розрядна (21H2, збірка 22000.282)
Графічний драйверДрайвер Nvidia 496.13
ЗвукВбудований HD-аудіо
МережаІнтегрована мережа (GbE або 2,5 GbE)

Компанія EVGA надала для наших тестових систем блок живлення Supernova 850W P6 (відповідного розміру і більш ефективний, ніж монстр потужністю 1,2 кВт), а компанія G.Skill надіслала нам для тестування комплект пам’яті DDR5-5600 (F5-5600U3636C16GX ).

Налаштування тесту

Синтетичні тести та налаштування
ПроціонВерсія 2.0.249 64
Office Suite, редагування відео (Premiere Pro), редагування фотографій (Photoshop, Lightroom Classic)
3DMarkВерсія 2.20.7290 64
Стандартні налаштування Firestrike Extreme і Time Spy
Cinebench R23Версія RBBENCHMARK330542
Open GL Benchmark – одно- та багатопотокові
БлендерВерсія 3.0.1
Повний тест (три підтести)
Тести та налаштування програми
КУЛЬГОВА MP3Версія SSE2_2019
Змішаний 271 МБ WAV в mp3: Команда: -b 160 –nores (160 Кб/с)
Ручне гальмо CLIВерсія: 1.2.2
Sintel Open Movie Project: 4,19 ГБ 4K mkv до x264 (легкий AVX) і x265 (важкий AVX)
Корона 1.4Версія 1.4
Користувацький контрольний показник
7-блискавкаВерсія 21.03-бета
Інтегрований тест (командний рядок)
Тести та налаштування гри
Far Cry 6Ultra Preset – 1920 x 1080, HD Textures ON
F1 2021Ultra Preset – 1920 x 1080, HBAO+, RT Med, TAA + 16xAF, Бахрейн, лічильник кадрів увімкнено

Наші стандартні бенчмарки та тести енергоспоживання виконані з використанням стічних частот процесора (включаючи будь-який розгін/турбо за замовчуванням) з усіма увімкненими функціями енергозбереження. Ми встановили оптимізовані значення за замовчуванням у BIOS та пам’яті, увімкнувши профіль XMP. Для цього базового тестування схема енергоспоживання Windows встановлена ​​на Balanced (за замовчуванням), тому ПК працює на холостому ходу відповідним чином.

Щоб отримати максимальну віддачу від чіпів Intel Alder Lake, необхідно використовувати Windows 11 із оновленим планувальником. Найчастіше Windows 10 показує хороші результати. Однак у деяких тестах (Cinebench R20, Corona та POVRay) спостерігається значне відставання. Якщо ви збираєтеся використовувати Alder Lake, вам необхідно перейти на Windows 11 для досягнення найкращих результатів за всіма параметрами. Однак це може змінитися з появою патчів та оновлень у майбутньому.

Синтетичні зразки

Синтетика – відмінний спосіб визначити, як працює плата, оскільки ідентичні налаштування повинні давати схожі результати продуктивності. Потужність турбоприскорювача та розширені таймінги пам’яті – це ті місця, де виробники материнських плат все ще можуть оптимізувати їх для стабільності чи продуктивності, проте ці налаштування можуть вплинути на результати деяких тестів.

Протестована нами плата MSI MPG Z690 Edge WIFI DDR4 показала стабільні результати в синтетичних бенчмарках, не поступаючись продуктивністю іншим платам на базі DDR4. У тестах Procyon Office ця плата завжди займає верхні рядки. Результати AIDA щодо пропускної спроможності пам’яті також знаходяться на одному рівні з іншими подібними платами, хоча затримки в тестах AIDA були повільнішими. Продуктивність тут не викликає побоювань.

Тимчасові програми

Починаючи з тестування LAME, Z690 Edge знадобилося 9,51 секунди, що вище за середнє. Результати бенчмарку Corona Ray Tracing завершилися за 52 секунди, що приблизно відповідає середнім показникам нашого i9-12900K. Результати Handbrake були на середньому рівні серед інших плат DDR4 в x264, а тести x265 показали, що Edge працює швидше за більшість. Ми також не виявили проблем із продуктивністю у додатках з таймером.

3D-ігри та 3DMark

Починаючи з виходу чіпсету Z690 ми оновили наші ігрові тести. Ми оновили Far Cry: New Dawn до Far Cry 6 і перейшли від F1 2020 до F1 2021. Ми запускаємо ігри в роздільній здатності 1920×1080, використовуючи попереднє встановлення Ultra (подробиці вказані вище). У міру збільшення роздільної здатності вплив процесора зменшується. Ціль цих налаштувань – визначити, чи є різниця у продуктивності при найчастіше використовуваному дозволі з налаштуваннями, які використовує більшість людей (або принаймні прагне до них). Ми очікуємо, що різниця між платами у цих тестах буде незначною, і більшість із них опиняться в межах похибки. Ми також додали мінімальне значення FPS, оскільки це може вплинути на ваш ігровий процес та відчуття занурення.

У F1 2021 Z690 Edge показала в середньому 164 fps, при мінімальному значенні 140 fps, що відповідає середньому рівню. Far Cry 6 також опинився в середині групи, показавши в середньому 137 кадрів/сек при мінімумі 124 кадрів/сек. У наших тестах 3DMark MSI набрала 14 229 балів у 3DMark Time Spy та 17 071 бал у Fire Strike Extreme, обидва показники середні або трохи вищі. Коротше кажучи, вам нема про що турбуватися при грі на цій материнській платі.

Споживання енергії / температури VRM

Ми використовували тест стабільності системи AIDA64 із включеними Stress CPU, FPU та Cache для тестування енергоспоживання та використовували пікове значення енергоспоживання. Покази потужності знімаються зі стіни за допомогою ватметра Kill-A-Watt для вимірювання потужності всього ПК, за винятком монітора. Єдина змінна, що змінюється, – це материнська плата; всі інші частини однакові.

На неодруженому ходу Edge споживав 68 Вт, що відповідає середньому рівню. При навантаженні енергоспоживання досягло піку 354 Вт, що також більше, ніж у більшості. У стокове режимі під час стрес-тестування плата швидко дроселювалася через температуру, тому ми знаємо, що вона вільно переміщається з VID, як і більшість плат з такими навантаженнями у стрес-тесті.

Температура VRM на Edge досягла 73 градусів Цельсія на одному датчику під час стокове тестування, у той час як інші досягли 61 і 56 градусів Цельсія, відповідно. Я не зовсім розумію, що сталося, коли показання одного датчика були значно вищими, ніж навіть у внутрішнього датчика, але це повторювалося. Також варто зазначити, що коли один датчик падав, інший (датчик гарячого ходу) піднімався. Хоча це й цікаво, я не став би турбуватися про результати, оскільки плата чудово справлялася з усіма нашими випробуваннями. Наші результати розгону виглядали набагато стабільнішими при статичній напрузі. Пікова температура на наших датчиках Extech склала 53 градуси Цельсія, тоді як плата показала пікову температуру 56 градусів Цельсія.

Розгін

Розгін на Alder Lake дещо відрізняється від того, до чого ми звикли завдяки гібридній конфігурації ядер. Тепер ви можете розганяти ядра P і E окремо, хоча вони обидва використовують один і той самий домен напруги. Ви можете розігнати одне з них, але не інше, або обидва, тому є певна гнучкість. Ми встановили розгін до 5,1 ГГц на всіх ядрах P та 4,1 ГГц на всіх ядрах E. Це дає приріст у 200 МГц на ядрах P та 400 МГц на ядрах E. Ми досягли максимуму на ядрах P, в основному через температури, але ефективніші ядра E досі мають деякий запас.

Розгін флагманського 8+8-ядерного/24-потокового i9-12900K виявився відносно безболісним. Оскільки ми знайшли необхідну напругу в першому огляді, ми встановили значення 1,25 В для Vcore, налаштували LLC на “LLC3” і провели безуспішне тестування. За даними CPUz, напруга 1,25 з LLC, встановленим на “3”, не дало абсолютно ніякого vdroop. Нижча напруга дозволила стримати наш процесор завдяки MSI MEG Coreliquid 360, який ми зараз використовуємо, всупереч результатам стрес-тестів. Ми не впевнені, де він досягне максимуму в роботі з пам’яттю, але наш комплект DDR4 4000 добре спрацював при включенні XMP без будь-яких інших налаштувань.

Підсумки

MSI Z690 Edge WIFI DDR4 – це надійна материнська плата в ціновому сегменті до 300 доларів. При значному зростанні цін майже на всі SKU, Edge WIFI DDR4 за ціною $299,99 все ще залишається розумною ціною для материнської плати класу ентузіастів. Вона оснащена потужними МОП-транзисторами SPS на 75 А, аудіо рішенням Realtek поточного покоління преміум-класу та зовнішнім виглядом, що відповідає ціні. Крім того, є шість портів SATA, порт USB 3.2 Gen2x2 (20 Гбіт/с) Type-C, 2,5 GbE та інтегрований Wi-Fi 6. Загалом, це добре оснащена материнська плата з великою кількістю портів, функцій та опцій.

У плані продуктивності наші тести показали, що вона більш ніж здатна йти в ногу з великими хлопчиками і навіть перевершувати їх у деяких тестах (Procyon Office). Ігрова продуктивність також була на одному рівні з іншими протестованими платами, тому i добре працює у широкому спектрі додатків, навіть при використанні енергоємного i9-12900K. Хоча під час стрес-тестування у неї відбулося теплове дроселювання (як і в більшості інших), в іншому вона добре впоралася з бенчмарками, які ми їй поставили.

Щодо недоліків, то їх у цієї плати не так багато. Хоча ціна на Z690 цілком прийнятна, вона трохи вища, ніж у аналогів. В даний час на Newegg можна придбати ASRock Z690 Extreme WiFi 6E за $249,99; Asus TUF Gaming Z690-Plus WiFi D4 коштує $284,99; а Gigabyte Z690 Aero G DDR4 продається за $281,99. Z690 Extreme – найкраща пропозиція з усіх, у нього найбільше портів SATA (вісім) і найшвидший Wi-Fi (6E), і тільки Aero G та Edge оснащені аудіокодеком поточного покоління, чого не вистачає ASRock та Asus. Оскільки багато характеристик схожі і є вирішальними, все зводиться до ціни і зовнішньому вигляду.

Якщо ви шукаєте менш дорогий спосіб освоїти Z690 та при цьому отримати більшість функцій, MPG Z690 Edge WIFI DDR4 від MSI – гідний варіант у сегменті DDR4 до 300 доларів. Якщо розгін – не ваш коник, то плата на базі B660 цілком підійде і, швидше за все, коштуватиме дешевше. Але для даного простору Edge WIFI DDR4 пропонує гарний баланс функцій та продуктивності та має бути у вашому списку при виборі материнської плати для процесора Alder Lake.

Поділитися
Facebook Twitter Linkedin

Ваш коментар

Останні новини

MSI RADEON RX 6650 XT GAMING X

MSI Radeon RX 6650 XT Gaming X огляд

Ігрові відеокарти, Новини, Огляди
MSI Creator Z17 review

MSI Creator Z17 огляд

Ігрові ноутбуки, Огляди
MSI MAG B660 Tomahawk WIFI Review: A Tempting Tomahawk

MSI MAG B660 Tomahawk WIFI огляд

Ігрові материнські плати, Огляди
MSI launches Liberator programmable gaming foot pedal

MSI випускає програмовану ігрову педаль Liberator

Аксесуари, Новини
MSI MEG Aegis Ti5 PC is a gaming powerhouse

ПК MSI MEG Aegis Ti5

Ігрові ПК, Новини, Огляди

Наш Instagram

msi.com.ua
@msi.com.ua
Follow
Від творчості до ігор MSI Creator Z17 пропонує безліч універсальних можливостей для вирішення завдань. Феноменальна якість складання та багатофункціональний 17-дюймовий дисплей забезпечують чудові враження. 

https://msi.com.ua/msi-creator-z17-oglyad/

#msi #msigaming #msigaminglaptop #msireview #gaminglaptop #gaminglaptopreview
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
Від творчості до ігор MSI Creator Z17 пропонує безліч універсальних можливостей для вирішення завдань. Феноменальна якість складання та багатофункціональний 17-дюймовий дисплей забезпечують чудові враження. https://msi.com.ua/msi-creator-z17-oglyad/ #msi #msigaming #msigaminglaptop #msireview #gaminglaptop #gaminglaptopreview
3 дні тому
View on Instagram |
1/9
MSI MAG B660 Tomahawk WIFI виділяється як доступний варіант для створення системи на базі Alder Lake. Материнська плата знаходиться на вершині харчового ланцюжка в лінійці MSI B660, за якою слідують моделі Mortar, Bazooka і Pro. Tomahawk створює враження преміум-класу, завдяки повністю чорному зовнішньому вигляду, відповідним радіаторам та безлічі інших приємних особливостей. Повний огляд за посиланням:

https://msi.com.ua/msi-mag-b660-tomahawk-wifi-oglyad/

#msi #msigaming #msireview #gamingmotherboard #motherboardreview #msimotherboard
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
MSI MAG B660 Tomahawk WIFI виділяється як доступний варіант для створення системи на базі Alder Lake. Материнська плата знаходиться на вершині харчового ланцюжка в лінійці MSI B660, за якою слідують моделі Mortar, Bazooka і Pro. Tomahawk створює враження преміум-класу, завдяки повністю чорному зовнішньому вигляду, відповідним радіаторам та безлічі інших приємних особливостей. Повний огляд за посиланням: https://msi.com.ua/msi-mag-b660-tomahawk-wifi-oglyad/ #msi #msigaming #msireview #gamingmotherboard #motherboardreview #msimotherboard
1 тиждень тому
View on Instagram |
2/9
Класичний набір з клавіатури та миші – це перевірений і вірний принцип гри, але це означає, що під столом ледарять ще два придатки – ваші ноги. Ігровий бренд MSI випускає Liberator – програмовану педаль, яку можна використовувати для будь-яких дій у будь-якій грі.

https://msi.com.ua/msi-vypuskaye-programovanu-igrovu-pedal-liberator/

#msi #msigaming  #msinews #msiliberator
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
Класичний набір з клавіатури та миші – це перевірений і вірний принцип гри, але це означає, що під столом ледарять ще два придатки – ваші ноги. Ігровий бренд MSI випускає Liberator – програмовану педаль, яку можна використовувати для будь-яких дій у будь-якій грі. https://msi.com.ua/msi-vypuskaye-programovanu-igrovu-pedal-liberator/ #msi #msigaming #msinews #msiliberator
2 тижні тому
View on Instagram |
3/9
MSI MEG Aegis Ti5 – це комп'ютер мрії будь-якого професіонала ігрової індустрії. Його дизайн, продуктивність і специфічність для ігрової індустрії є бездоганними, і будь-який ентузіаст захоче зробити його центральним елементом своєї системи.

https://msi.com.ua/pk-msi-meg-aegis-ti5/

#msi #msigaming #msigamingpc #gamingpc
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
MSI MEG Aegis Ti5 – це комп'ютер мрії будь-якого професіонала ігрової індустрії. Його дизайн, продуктивність і специфічність для ігрової індустрії є бездоганними, і будь-який ентузіаст захоче зробити його центральним елементом своєї системи. https://msi.com.ua/pk-msi-meg-aegis-ti5/ #msi #msigaming #msigamingpc #gamingpc
2 тижні тому
View on Instagram |
4/9
Представлені подробиці про настільний ПК з графічною картою Intel Arc A380. Система під брендом MSI поставляється з дискретною відеокартою Intel Arc A380 6G OC.

https://msi.com.ua/gotovyj-igrovyj-pk-iz-grafichnym-proczesorom-intel-arc-a380/

#msi #msigaming #msinews #msipc
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
Представлені подробиці про настільний ПК з графічною картою Intel Arc A380. Система під брендом MSI поставляється з дискретною відеокартою Intel Arc A380 6G OC. https://msi.com.ua/gotovyj-igrovyj-pk-iz-grafichnym-proczesorom-intel-arc-a380/ #msi #msigaming #msinews #msipc
2 тижні тому
View on Instagram |
5/9
Компанія MSI випустила ще одну GeForce RTX 3090 Ti під назвою Black Trio. Ця карта від партнера AIB відрізняється від решти лінійки MSI 3090 Ti повністю затемненою колірною схемою. Основні характеристики, однак, залишаються ідентичними варіантом Gaming Trio.

https://msi.com.ua/msi-vypuskaye-grafichnyj-proczesor-geforce-rtx-3090-ti-bez-rgb/

#msi #msigaming #msigpu #msinews
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
Компанія MSI випустила ще одну GeForce RTX 3090 Ti під назвою Black Trio. Ця карта від партнера AIB відрізняється від решти лінійки MSI 3090 Ti повністю затемненою колірною схемою. Основні характеристики, однак, залишаються ідентичними варіантом Gaming Trio. https://msi.com.ua/msi-vypuskaye-grafichnyj-proczesor-geforce-rtx-3090-ti-bez-rgb/ #msi #msigaming #msigpu #msinews
2 тижні тому
View on Instagram |
6/9
Ігрові ноутбуки MSI відомі тим, що забезпечують відмінну продуктивність і цінність у різних конфігураціях – хоча і в дещо забутому дизайні, який залишається практично незмінним протягом останніх кількох років. Будь то MSI Stealth, Vector або Katana, крім розміру і товщини, всі вони виглядають дуже схоже. Тому, якщо ви втомилися від нудного дизайну, зверніть увагу на MSI Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition. Вона безперечно… унікальна.

https://msi.com.ua/msi-crosshair-15-rainbow-6-extraction-edition-oglyad/

#msi #msigaming #gaminglaptop #msilaptop #gaminglaptopreview
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
Ігрові ноутбуки MSI відомі тим, що забезпечують відмінну продуктивність і цінність у різних конфігураціях – хоча і в дещо забутому дизайні, який залишається практично незмінним протягом останніх кількох років. Будь то MSI Stealth, Vector або Katana, крім розміру і товщини, всі вони виглядають дуже схоже. Тому, якщо ви втомилися від нудного дизайну, зверніть увагу на MSI Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition. Вона безперечно… унікальна. https://msi.com.ua/msi-crosshair-15-rainbow-6-extraction-edition-oglyad/ #msi #msigaming #gaminglaptop #msilaptop #gaminglaptopreview
3 тижні тому
View on Instagram |
7/9
MSI щойно представила кілька нових ноутбуків для творців та ігор: Titan GT77, Raider GE77 HX, Raider GE67HX, Vector GP76 HX, Vector GP66 HX та CreatorPro X17. Усі ноутбуки працюють на базі процесорів Intel Core 12-го покоління та потужної графіки NVIDIA. Пристрої Titan, Raider та Vector будуть оснащені графікою NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, а CreatorPro X17 – графікою NVIDIA RTX A5500.

https://msi.com.ua/msi-predstavyla-igrovyj-noutbuk-raider-z-pershym-u-sviti-oled-dyspleyem-qhd-240-gcz/

#msi #msigaming #msilaptop #msigaminglaptop #msinews
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
MSI щойно представила кілька нових ноутбуків для творців та ігор: Titan GT77, Raider GE77 HX, Raider GE67HX, Vector GP76 HX, Vector GP66 HX та CreatorPro X17. Усі ноутбуки працюють на базі процесорів Intel Core 12-го покоління та потужної графіки NVIDIA. Пристрої Titan, Raider та Vector будуть оснащені графікою NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, а CreatorPro X17 – графікою NVIDIA RTX A5500. https://msi.com.ua/msi-predstavyla-igrovyj-noutbuk-raider-z-pershym-u-sviti-oled-dyspleyem-qhd-240-gcz/ #msi #msigaming #msilaptop #msigaminglaptop #msinews
3 тижні тому
View on Instagram |
8/9
Ноутбук Titan від MSI раніше був найпродуктивнішим ігровим ноутбуком компанії, за продуктивністю та потужністю з ним могли змагатися тільки пристрої для настільних комп’ютерів, такі як Area-51m від Alienware. Такі пристрої, хоч і вражають, є досить нішевим продуктом, і компанія не оновлювала лінійку Titan вже кілька років.

https://msi.com.ua/msi-anonsuye-titan-gt77-z-ekranom-4k-ta-sumarnoyu-potuzhnistyu-250-vt/

#msi #msigaming #msilaptop #msilaptopgaming #msinews
msi.com.ua
msi.com.ua
•
Follow
Ноутбук Titan від MSI раніше був найпродуктивнішим ігровим ноутбуком компанії, за продуктивністю та потужністю з ним могли змагатися тільки пристрої для настільних комп’ютерів, такі як Area-51m від Alienware. Такі пристрої, хоч і вражають, є досить нішевим продуктом, і компанія не оновлювала лінійку Titan вже кілька років. https://msi.com.ua/msi-anonsuye-titan-gt77-z-ekranom-4k-ta-sumarnoyu-potuzhnistyu-250-vt/ #msi #msigaming #msilaptop #msilaptopgaming #msinews
3 тижні тому
View on Instagram |
9/9