MSI MPG Gungnir 120R огляд
Комплектуючі, Огляди Лип 27, 2022

Плюси
- Місткий та зручний для роботи
- Чиста, приваблива естетика
- Чотири встановлені вентилятори ARGB
- Порт USB 3.2 Gen 2×2 на передній панелі
Мінуси
- Ціна трохи завищена
- Лише одне кріплення для 360-мм радіатора
- Використання 360 мм радіатора обмежує простір для блоку живлення без демонтажу дискового відсіку
ХАРАКТЕРИСТИКИ
Підтримуються форм-фактори материнської плати | ATX |
Внутрішні 3,5-дюймові відсіки | 2 |
Внутрішні 2,5-дюймові відсіки | 2 |
Порти передньої панелі | USB 3.x Type-C, мікрофон, HD Audio, USB 3.x Type-A (2) |
Бокове вікно(а)? | Так (загартоване скло) |
Розташування слотів розширення PCI | 7 |
Розташування вентилятора 120 або 140 мм | 6 |
120 мм/140 мм/200 мм вентилятори в комплекті | 4 |
Контролер вентилятора в комплекті? | Так |
Максимальна довжина GPU | 340 мм |
Максимальна висота процесорного кулера | 170 мм |
Максимальна довжина джерела живлення | 250 мм |
Підтримується форм-фактор джерела живлення | ATX |
Місце встановлення блоку живлення | Дно |
Колір підсвічування внутрішнього шасі | Жодного |
Колір освітлення вентилятора в комплекті | Адресний RGB |
Розміри (HWD) | 17,36 на 8,46 на 18,9 дюймів |
Вага | 20,17 фунтів |
Якщо ви не збираєте численні системи або не модернізуєте свій настільний ПК на регулярній основі, комп’ютерний корпус може здатися не більш ніж красивою коробкою для встановлення компонентів. Це призвело до того, що деякі виробники баштових корпусів розробляють корпуси, які мають багато візуальних вишукувань, але в результаті виявляються дуже складними для роботи. Особисто ми цінуємо простоту використання корпусу більше, ніж його естетику, але даємо додаткові окуляри тим, кому вдасться поєднувати обидва аспекти. Не кожен корпус досягає цієї позначки, але MSI досягає цього з MPG Gungnir 120R за $119,99. Це не ідеальний корпус для великих водяних кулерів із трьома вентиляторами або великих материнських плат Extended ATX (EATX), але в іншому він виділяється.
Дизайн: All-ARGB FTW
Коли ви не пояснюєте своїм друзям, що “Gungnir” – це назва могутнього списа Одіна, ви отримуватимете компліменти з приводу привабливого дизайну корпусу. Він виглядає чистим та привабливим, з правильною часткою родзинки. В цілому, шасі відносно просте, з повністю чорною рамкою і без відмінних рис, крім характерної передньої панелі.
Передня панель корпусу складається із сталевої сітки з двома шматками загартованого скла. Скляні панелі з обох боків від передньої панелі розділені смугою перфорованої сталі, що проходить центром. Зверху та знизу сітка утворює трикутники, спрямовані до центру, та логотип MSI, який спалахує при включенні системи.

Решта корпусу стандартна: ліва панель виконана із загартованого скла, а права сторона, верхня, задня та нижня частини – зі сталі з перфорацією для пропускання повітряного потоку. На мій погляд, це робить корпус миттєво пізнаваним без зайвої крикливості. Відсутність пластику також допомагає корпусу 120R почуватися більш преміальним, ніж деякі інші корпуси.

MSI оснастила MPG Gungnir 120R чотирма 120-мм вентиляторами Addressable RGB (ARGB), три спереду та один ззаду, які підключаються до світлового контролера. Останній підключений до кнопки на передній панелі корпусу, яка дозволяє швидко та легко перемикати режими освітлення. Контролер також може бути підключений до сумісної материнської плати для керування за допомогою програмного забезпечення.

Передня панель корпусу досить гарна, хоча могла б бути й кращою. Порти USB повсюдно зустрічаються на сучасних ПК, і я не буду повністю задоволений, якщо корпус не пропонує чотири порти USB плюс кардрідер, доступні спереду. MSI пропонує три порти USB на передній панелі, два з яких є портами USB 3.2 Gen 1 Type-A, а третій – швидший порт USB-C 3.2 Gen 2×2, що забезпечує пропускну здатність до 20 Гбіт/с.

Порти USB Type-C сьогодні часто зустрічаються на передніх панелях, але не багато хто підтримує специфікацію USB 3.2 Gen 2×2, тому MSI заслуговує на похвалу. Поряд із цими портами є спеціальні аудіороз’єми для навушників та мікрофона, кнопки живлення та перезавантаження, а також вищезгадана світлодіодна кнопка управління.
Досвід складання
MPG Gungnir 120R був розроблений для встановлення материнських плат формату ATX, і основна область навколо лотка для установки материнської плати залишилася порожньою, щоб полегшити встановлення плат на місце. MSI також залишила великий виріз у центрі лотка для встановлення материнської плати, який допомагає зробити установку кронштейнів кулера із заднього боку менш болючим, ніж зазвичай. Декілька вирізів меншого розміру розташовані навколо лотка для проходу кабелів.

Вирізи праворуч від материнської плати закриті гумою, яка допомагає приховати від очей інший бік лотка. Це допомагає створити чистіший вид готової збірки, оскільки ця сторона зазвичай забита кабелями, що йдуть на всі боки, а гума їх маскує. Інші вирізи не отримали такої обробки, але вони розташовані в менш помітних місцях, наприклад, на вершині плати.

MSI вибрала досить стандартну конфігурацію для зберігання даних Gungnir 120R. Два 2,5-дюймові монтажні кронштейни розташовані безпосередньо за монтажним лотком материнської плати, а в нижній частині корпусу знаходиться відсік для накопичувачів, в який можна встановити або два 3,5-дюймові, або два 2,5-дюймові диски. Система зберігання даних – далеко не стандартний аспект корпусів, але останніми роками я бачив більше корпусів саме з такою конфігурацією відсіків, ніж з будь-якою іншою.

Для ясності, я не хочу сказати, що це проблема – не багато збирачів використовують понад чотири пристрої зберігання, а тепер, коли твердотільні накопичувачі M.2 стали звичайним явищем, сюди можна легко помістити набагато більше. Я просто хочу сказати, що коли справа доходить до зберігання даних, 120R не має особливих недоліків і не випереджає своїх конкурентів. Окремо зазначу, що у корпусі використовується система кріплення 3,5-дюймових дисків без використання інструментів, що не може не тішити. Хотілося б, щоб і інші виробники корпусів чинили так само.
Для цього огляду компанія MSI надала один зі своїх нових водяних кулерів MAG CoreLiquid C360, який ви можете побачити на фотографіях готового складання системи. Хоча кулер досить тихий і добре виглядає з набором трьох вентиляторів ARGB, я б особисто не рекомендував таку комбінацію.

Чому б і ні? У корпусі Gungnir є місце для встановлення загалом шести корпусних вентиляторів. Один може бути встановлений ззаду, два зверху та три спереду. Це означає, що єдине місце, куди ви можете встановити MAG CoreLiquid C360 – це передня панель, де вже встановлені три вентилятори. Оскільки ці вентилятори є однією з основних причин для покупки цього корпусу, я порадив би замість них встановити 240-мм водяний кулер, який можна встановити у верхній частині корпусу, не знімаючи жодного із встановлених вентиляторів.

Ще одна причина не використовувати 360-мм водяний радіатор: Щоб встановити кулер такого розміру на передній панелі, необхідно витягти з корпусу клітину для накопичувачів, або зрушити її в бік, щоб великий радіатор міг висунутися вниз у своє поглиблення, як показано вище. Це можна зробити, відкрутивши гвинт, який утримує його на місці під лотком для кріплення материнської плати і відкрутивши ще чотири гвинти в нижній частині корпусу. Після встановлення кулера всі ці гвинти потрібно буде знову вставити в різні отвори, що перетворює установку кулера на клопітне заняття.
Найгірше, якщо ви вирішите залишити клітинку в корпусі після її переміщення, ви можете виявити, що у вас більше немає місця для встановлення блока живлення! Так трапилося зі мною в моїй збірці – корпус може вміщати блоки живлення довжиною до 250 мм без встановленого відсіку для жорстких дисків, але приблизні вимірювання показали, що доступний простір зменшується приблизно до 170 мм при установці відсіку в положенні, найближчому до задньої стінки корпусу. Цього виявилося замало для блоку живлення EVGA SuperNova 750 B2, який я намагався встановити першим (його довжина складає 180 мм).
Мені вистачило місця, щоб вставити менший блок живлення Corsair ATX, хоча він теж помістився дуже щільно, і, озираючись назад, було б простіше встановити блок живлення, перш ніж рухати клітину для накопичувачів. БП необхідно вставити через правий бік корпусу, і будь-який кабель, який ви прокладете заздалегідь, також заважатиме, тому якщо ви вирішите пересунути клітину, а не знімати її, то захочете спочатку встановити блок живлення.
На щастя, ця проблема не розповсюджується на відеокарти: у корпусі є місце для 340-мм карти. Більшість великих повітряних кулерів також поміститься без проблем, оскільки для них 170 мм вертикального зазору.
Коли все встановлено, кілька встановлених кабельних стяжок під правою панеллю допоможуть акуратно провести кабелі до потрібних місць та зафіксувати їх.
Вердикт
MSI MPG Gungnir 120R – це баштовий корпус, в якому, здається, є все. Деякі люди, звичайно, віддають перевагу менше такої ціни на корпус і більше на ключові компоненти, такі як процесор або GPU, але якщо ви шукаєте сучасний, привабливий корпус, цей MSI – відмінний варіант.
Його найбільшим недоліком є дещо обмежена підтримка кулерів, оскільки деякі ентузіасти хотіли б мати можливість встановити два 360-мм водяні кулери. Але це нішева проблема, і є інші корпуси, розраховані на таких покупців. Корпус 120R не є найкращим вибором, якщо ви хочете встановити півдюжини жорстких дисків, але в іншому він повинен добре працювати як ігровий ПК чи машина для продуктивності. Чотири встановлені вентилятори забезпечать достатній повітряний потік для більшості варіантів складання, а це може тільки сприяти продуктивності. А його зовнішній вигляд, хоч і привабливий, не настільки орієнтований на геймерів, щоб дискваліфікувати його як тверезу робочу систему.
Якщо вас зацікавив MSI MPG Gungnir 120R тоді дізнатись ціну, наявність чи купити ігровий корпус можна на сайті наших партнерів – Gamehall. Gamehall це завжди якісні та офіційні товари за приємними цінами.