MSI Creator Z17 огляд
Ігрові ноутбуки, Огляди Чер 24, 2022

Плюси
- Відмінна якість складання
- Відмінна продуктивність
- Прекрасний 17-дюймовий екран
Мінуси
- Дорогий
- Слабкі динаміки
- Хитрий магніт на стілусі
MSI Creator Z17 – це невеликий вертикальний бічний крок уперед для лінійки високопродуктивних ноутбуків тайванського виробника, орієнтованих на творчу та ігрову діяльність.
З самого початку можна відзначити значні покращення порівняно з тим, що ми бачили у нашому огляді MSI Creator Z16. Добре відомий дисплей 16:10 із частотою оновлення 165 Гц отримав підтримку пера-стилусу, що розширює його можливості для виконання завдань (MSI рекламує Creator Z17 як перший у світі 17-дюймовий ноутбук із сенсорним екраном та підтримкою стілусу).
Тим часом, ноутбук має потужні технічні характеристики. Intel Core i9-12900H 12-го покоління, NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, 64 ГБ оперативної пам’яті DDR5 та накопичувач на 2 ТБ – все це упаковано в корпус військового класу вагою трохи менше 8 фунтів.
Незважаючи на збільшення потужності, Creator Z17 не звучить так галасливо, як його попередник, коли справа доходить до охолодження вентиляторами. Майте на увазі, що тихі вентилятори не сприяють якості звуку динаміків Dynaudio, які також підтримують DTS. Незважаючи на чіткість звучання, рівень гучності винятково низький навіть на найвищій гучності.
Також додався порт HDMI 2.1, який був відсутній у моделі Z16. Додавання цього порту в Z17 ще більше підвищує портативність і звільняє три порти USB. Як і в багатьох інших потужних ноутбуках подібного класу, час автономної роботи є цілком прийнятним для виконання загальних завдань, таких як перегляд веб-сторінок або перегляд мультимедіа. Однак важка робота в Adobe Suite та ігри з високою візуальною точністю виведуть батарею з ладу на 90 Вт-год.
Крім апаратних покращень, є програма MSI Center Pro, яка дозволяє виконувати всі дії, від обслуговування до різних налаштувань, а також підтримка SteelSeries Engine для налаштування RGB-клавіатури з підсвічуванням кожної клавіші. Все це підтримується річною гарантією, що оновлюється.
MSI Creator Z17 безперечно коштує дорого, що цілком природно для такого потужного та універсального ноутбука, оскільки навіть його найнижча конфігурація коштує більше, ніж більшість звичайних користувачів мріють витратити на ноутбук.
Потенційні покупці, готові заплатити високу ціну за вхід, залишаться задоволені всім, що поставляється з MSI Creator Z17, хоча зрештою це значний розвиток свого попередника, але не повна революція.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Процесор: Intel Core i9-12900H
Графіка: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti
Оперативна пам’ять: 64GB DDR5-4800
Екран: 17,3-дюймовий QHD+, 165 Гц, тонка рамка IPS-Level, 100% DCI-P3, 400 нит, сенсорний екран, підтримка активного пера MSI (MPP2.0)
Накопичувач: 2 x 2 ТБ NVMe PCIe Gen4 SSD
Порти: 2x Thunderbolt 4, 1x Type-A USB3.2 Gen2, 1x SD Card Reader, 1x HDMI 2.1, 1x аудіо комбінований роз’єм
Зв’язок: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
Камера: 1080p FHD
Вага: 7,40 фунтів | 3,36 кг
Розмір: 15.04 x 10.24 x 0.75ins | 382 x 260.1 x 19.05mm
Дизайн

- Якість збірки військового класу, приваблива всередині та зовні
- Низький звук динаміків навіть при найвищих налаштуваннях
- Розміщення магнітного пера-стилусу здається не зовсім зручним
У дизайні MSI Creator Z17 можна знайти золоту середину, що поєднує елегантність та жорстку геймерську естетику.
Усередині та зовні, все в цьому ноутбуці, орієнтованому на творчий підхід, має укус, який відповідає його візуальному гавканню. Доступний тільки в кольорі Lunar Gray, алюмінієвий корпус з ЧПУ виготовлений за військовим стандартом, що означає, що він може витримати більш ніж кілька ударів та падінь (ми не перевіряли це, однак, і ви не повинні – не за такими цінами).
Відкривши екран, можна оцінити його чудовий зовнішній вигляд. Для творчих людей екран оснащений функцією True Pixel, яка перевіряється інструментами CalMan і включає 100-відсоткове охоплення кольорів DCI-P3. Цього більш ніж достатньо для створення контенту в Adobe Suite поряд із переглядом відеоконтенту, а додаткова частота оновлень 165 Гц забезпечує серйозні ігрові можливості.
MSI проробила феноменальну роботу і у відділі введення користувача. У порівнянні з Creative Z16 сенсорна панель на 50% більше і так само плавно реагує на рухи пальців. Сама клавіатура оснащена RGB-підсвічуванням для кожної клавіші, що налаштовується через програму SteelSeries Engine, і нею зручно користуватися протягом тривалого часу. Натискання клавіш відчувається тактильно і пружно, але не є особливо гучним. Під кнопками зі стрілками розташований сканер відбитків пальців, який майже втоплений у нижню панель.

Розташування портів досить вдале: на правій стороні є один HDMI 2.1, USB-A і слоти для карт пам’яті SD. На лівій стороні розташовані порт живлення, два порти USB-C та 3,5-мм комбінований роз’єм, а також невеликий світлодіодний індикатор часу автономної роботи.
Розташування стає сумнівним при використанні пера-стилуса, що додається. Хоча воно працює дуже добре, магнітна частина пера, яка кріпиться до лівої сторони корпусу, у результаті закриває обидва порти USB-C, роз’єм для навушників та індикатор терміну служби батареї.

Оскільки перо заряджається через USB-C, користувачам знадобиться довгий шнур, щоб обмотати його навколо ноутбука для заряджання через вільний порт USB-A на правій стороні. Перо можна зберігати на магнітах на лівій стороні панелі основи, але воно може бути випадково збите великими руками.
Відсутність шуму від клавіатури та вентиляторів охолодження приємна з огляду на низький рівень гучності динаміків. Наявність супутнього програмного забезпечення DTS трохи допомагає, оскільки в тихій кімнаті звук чистий, але для активного відпочинку, ймовірно, краще підійде пара навушників.
Продуктивність

- Творчі навантаження – це те, в чому ноутбук блищить
- Ігрова продуктивність не менш висока завдяки вражаючому апаратному забезпеченню
ТЕСТИ MSI CREATOR Z17
Ось як MSI Creator Z17 показав у нашому наборі тестів бенчмарку:
Cinebench R20 Багатоядерний: 10 769
3DMark Time Spy: 10 042; Fire Strike: 21 014; Night Raid: 41 239 GeekBench
5: 1 898 (одноядерний) ; 12 459 (багатоядерний)
PCMark 10 (домашній тест): 7 527
PCMark 10 Термін служби батареї : 7 годин 14 хвилин
Час роботи від батареї (тест фільму TechRadar) : 7 годин 10 хвилин
Total War: Warhammer III: 162 кадри в секунду (1080p, низький); 64 кадри/с (1080p, Ultra)
Cyberpunk 2077: 121 кадр/с (1080p, низький); 67 fps (1080p, Ultra)
Dirt 5: (1080p, Low) 149 fps;(1080p, Ultra) Ручне гальмо 59 кадрів в секунду
(1080p, швидке): 61 кадр/с
Blender Monster: 1574, Junkshop: 883 Клас: 818
PugetBench Photoshop: 1217
PugetBench Premiere Pro: 985
Незважаючи на те, що компанія MSI має багатий родовід в області ігрових ноутбуків, MSI Creator Z17 використовує підхід, орієнтований на творчі завдання.
Для фото- та відеоредакторів цей ноутбук – одне задоволення, і він показав гідні результати в наших тестах PugetBench Photoshop та Premiere Pro, набравши 1217 та 985 балів відповідно.
Photoshop може обробляти фотографії високої роздільної здатності з кількома шарами і швидко експортувати їх у різні типи файлів, а продуктивність пера при спробі зафарбувати плями або використовувати пензель для точкової корекції також була швидкою.
Редагування відео в Premier Pro забезпечило таку ж швидку функціональність. Creator Z17 чудово впорався з кількома відеошарами та спецефектами без помітного уповільнення. Рендеринг та експорт хвилинного стандартного HD-відео для Instagram зайняв близько трьох секунд.
Враховуючи збіг творчого та ігрового обладнання, не дивно, що Creator Z17 також є відмінним ігровим ноутбуком, оскільки він зміг впоратися з рядом AAA ігор на найвищих налаштуваннях.
На найнижчих налаштуваннях при 1080p ігри Total War: Warhammer III, Cyberpunk 2077 та Dirt 5 показали частоту кадрів понад 110 кадрів на секунду. При максимальних налаштуваннях їм все одно вдалося втриматись на критичній позначці 60 кадрів за секунду.
Total War: Warhammer III видавала в середньому 64 к/с, а Dirt 5 з максимальними налаштуваннями при тому ж дозволі – 59 к/с. Дивно, але Cyberpunk 2077 показав середнє значення 67 кадрів за секунду. Тим, хто хоче грати в дві останні ігри з дозволом QHD на додаток до апаратно-інтенсивних опцій рендерингу, таким як Ray Tracing, можливо, доведеться трохи змінити налаштування.
Час роботи від батареї

- Час автономної роботи покращився в порівнянні з Creator Z16, але не набагато
- Швидка зарядка досягає майже 50 відсотків менш ніж за годину
Час автономної роботи був проблемою MSI Creator Z16, і вона зберігається в MSI Creator Z17. Наявність такої потужності та портативності зазвичай означає, що доводиться чимось жертвувати, хоча є й невеликі покращення.
Батарея потужністю 90 Вт у Creator Z17 пропрацювала сім годин та 14 хвилин у тесті PCMark 10 Battery Life. Під час нашого тесту HD Movie loop батарея ноутбука згоріла за сім годин і 10 хвилин.
На щастя, у MSI Center Pro є більше можливостей для керування різними налаштуваннями, щоб допомогти у збереженні батареї. Одне можна сказати напевно: при активному редагуванні мультимедіа та іграх заряд батареї буде витрачатися швидко.
Однак є функція швидкого заряджання, яка дозволяє зарядити акумулятор майже на 50 відсотків менш ніж за годину.
Чи варто купляти MSI Creator Z17?
Купуйте його, якщо…
Ви медіакуратор та геймер
Ноутбук MSI Creator Z17 оснащений безліччю потужних компонентів для ефективного створення мультимедіа в Adobe Suite та ігри в деякі графічно інтенсивні AAA ігри.
Вам потрібен потужний ноутбук, здатний витримати усі випробування
Алюмінієвий корпус та захист військового класу означають, що портативність Creator Z17 знижується через те, що його легко пошкодити.
Вам потрібний багатофункціональний комплект
Перо-стилус MSI, що входить до комплекту, робить роботу в Adobe Suite ще простіше, а програма Center Pro полегшує обслуговування та налаштування.
Не купуйте його, якщо…
Вам потрібно щось доступніше
Цей ноутбук безперечно призначений для людей з глибокими кишенями.
Вам потрібні найкращі динаміки
Динаміки Dynaudio, що входять до комплекту поставки Creator Z17, дійсно забезпечують чіткість звуку, але рівень гучності надто низький.
Вам потрібен найкращий час автономної роботи
Не сподівайтеся, що ноутбук Creator Z17 пропрацює довгий час далеко від розетки, оскільки час автономної роботи в кращому разі середній.
Якщо вас зацікавив MSI Creator Z17 тоді дізнатись ціну, наявність чи купити ігровий ноутбук можна на сайті наших партнерів – Gamehall. Gamehall це завжди якісні та офіційні товари за приємними цінами.